Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.


Výběr snubních prstenů – jaký zvolit materiál?

Snubní prsten je jedinečným šperkem, a tak je logické, že se na jeho výběr klade velký důraz. Proto jsme se rozhodli sepsat výhody a nevýhody jednotlivých materiálů, ze kterých se svatební prsteny vyrábějí. 

Jaké jsou plusy a mínusy jednotlivých materiálů? 

Dříve se snubní prstýnky dělaly jen ze zlata a stříbra a samozřejmě řada snoubenců tuto klasiku volí i dnes. Jde o drahé kovy, které mají mají dlouhodobě svou hodnotu, dá se do nich vyrýt například jméno či datum svatby a vypadají pěkně. V případě potřeby jdou zvětšit nebo zmenšit. Mínusem zlata je ale jeho vysoká cena, stříbro je zase méně odolné a po čase černá, a musí se tak nechat čistit.  
Velmi dobré vlastnosti, co se týče odolnosti i vzhledu, má platina a palladium, ale opět se jedná hodně drahé kovy. 
Při svatbě většinou bývá mnoho vydání, a proto není divu, že se kvůli nižší ceně stále větší oblibě těší snubní prsteny z chirurgické oceli a titanu

Proč je in titan a chirurgická ocel?

Ocelové prsteny jsou pevné, odolné a téměř stoprocentně hypoalergenní. Jsou barevně stálé, lesklé a jsou podobné bílému zlatu. Trochu obtížněji, ale dá se do nich rýt. Především jsou ale jednou z nejlevnějších variant snubních prstýnků. Jen doproručujeme, abyste dali pozor při výběru velikosti, oceli totiž nejde zvětšovat ani zmenšovat. 

Titanové snubní prsteny jsou také cenově výhodné, antialergické, velmi odolné a ještě o něco pevnější než ocel. Titan má lehce šedivý nádech, což například v kombinaci s blyštivými brilianty vypadá zajímavě a netradičně. Stejně jako u chirurgické oceli lze do titanových prstenů rýt a také je potřeba vybrat správnou velikost, neboť nejdou později upravovat.  

Snubní prstýnky si můžete objednat přes internet nebo se můžete podívat na naše pobočky v Brně


Zpět na výpis novinek

Navštivte partnerské obchody
z produkce Internetový-prodej.cz